2138/21
Pierre Lepautre, efter (f. Paris 1659, d. sst. 1744, French sculptor,)
Faun med gedekid. Stemplet Louvre. Patineret bronze. 19/20. årh. H. 34 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag