1426/1621
Samling naga halskæder af blandt andet turkis, farvede glasperler, sølv og agat. Nagaland, Indien/Burma. Indisk halsring af sølv medfølger. 20. årh. L. ca. 46–140. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 26. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
41 bud