2124/205
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en dreng med armen om sin hund. Usigneret. Pastel på pergament. 34×27.
Mindre huller. Mindre kantrift i nedre højre hjørne. Behov for let overfladerensning. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud