2109/754
Grazyna Gotz (f. Polen 1959)
“Dämmerung”. Sign. på bagsiden Grazyna Gotz, 2005. Olie på lærred. 130×100. Uindrammet.
Litteratur: Grazyna Gotz, Maleri 2006.
Overfladeridser og håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag