2142/14
Vitrine af forgyldt og udskåret træ, front og sider med glas bag hvilke hylder. Rokokoform. 20.-21. årh. H. 183. B. 114. D. 39.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Afskalninger. Nøgle medfølger. Løs i samlingerne. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag