2138/54
To empire saucekander af delvis forgyldt sølv. Mester Christian P. Næboe, København 1815. Vægt ca. 670 g. H. 15 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Det ene fodstykke skæv. Graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag