12131/​8

Et par kinesiske bordlamper af porcelæn, dekorerede i farver med figurer og tegn. 20. årh. H. inkl. fatning ca. 47. (2)

Næsten ens. Mindre brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK