2110/865
John Nixon (f. Sydney 1949, d. Melbourne 2020)
Komposition. Usigneret. Olie på masonitplade med mønter. 90×59.
Proveniens: Poul Jensens samling, Aarhus.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag