2118/391
Tysk bestiksæt af sølv, skafter rigt prydet med rocailler og blomster, graveret med kronet monogram. Mester Koch & Bergfeld. Rokokoform, 19. årh. I tilhørende æske. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag