2118/​391

Tysk bestiksæt af sølv, skafter rigt prydet med rocailler og blomster, graveret med kronet monogram. Mester Koch & Bergfeld. Rokokoform, 19. årh. I tilhørende æske. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag