1635/14
Empire chatol med overskab af mahogni, dekoreret med helsøjler af hvid mamror og beslag af forgyldt bronze. 19. årh.s begyndelse. H. 194. B. 122. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérreparationer. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag
17 bud