873/​157

To næsten ens franske sideborde efter model af Adam Weisweiler, mahogni med gennembrudte gallerikanter og montering af forgyldt bronze. Frankrig, 20. årh.s begyndelse. H. 76/79. B. 50/56. D. 33/36.

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

75.000 DKK

Hammerslag

70.000 DKK