David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894)
Beværtningssted i Charlottenlund. Sign. D. Monies. Olie på lærred. 28×35.
Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger og retoucher. Mærke langs blændrammens kant. Spor af forrensning.
502391 |