1721/​1649

Jo Hahn Locher (f. Slagelse 1876, d. Skagen 1960)

Lille vase af porcelæn, dekoreret i farver og guld. Sign. Jo. B&G, 20. årh.s første halvdel. H. 9 cm.

Brændingsfejl på øverste fane.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag