1721/1649
Jo Hahn Locher (f. Slagelse 1876, d. Skagen 1960)
Lille vase af porcelæn, dekoreret i farver og guld. Sign. Jo. B&G, 20. årh.s første halvdel. H. 9 cm.
Brændingsfejl på øverste fane.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag