1950/377
Persisk skål af delvis glaseret keramik, dekoreret med stiliseret bevinget figur og blomster. Iran. Antagelig 20. årh. H. 9,5–10. Diam. 22,5.
Skæv i formen. Afskalninger. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud