1950/​377

Persisk skål af delvis glaseret keramik, dekoreret med stiliseret bevinget figur og blomster. Iran. Antagelig 20. årh. H. 9,5–10. Diam. 22,5.

Skæv i formen. Afskalninger. Krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

12 bud

(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
260 DKK
250 DKK