2014/128
Empire skeer, gafler og serveringsdele af sølv. Primært Danmark, 19. årh. Vægt ca. 2105 gr. (44)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveringer. Mindre defekter.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag