1739/922
Dansk design
“Tulipan”. Væglampe af messing, fem lysarme med tulipanformde skærme af opalglas. Udført og stemplet hos Fog & Mørup, 1950'erne.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|