2022/799
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med afrundede ben af mahogni, sæde, ryg, sider, armlæn og løse hynder med betræk af sort skai. (2)
Brugsslitage. Skai med mærker og krakeleringer.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag