Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Be Creative”. Dyptikon. Sign. på bagsiden Kvium 99. Olie på lærred. 130×100 samt 90×70. Uindrammet (2)
Proveniens: Franz Pedersens Kunsthandel, Horsens. Erhvervet her af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020