2049/7118
Maske, udskåret træ, sort og hvidt pigment. Songye kifwebe, D. R. Congo. H. 23.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud