886/124
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
To badepiger på stranden. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 40×32.
Proveniens: Privat samling, Monte Carlo.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, antikker og våben, 28. maj 2019
Vurdering
Hammerslag