Dezsoe Rakssany (f. 1879, d. 1950)
En orkestergrav. Sign. Rakssanyi. Olie på træ. 41×50.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2137, 2021 nr. 168.
Krakeleringer af varierende størrelse og mindre afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
13 bud