2445/​740

Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958)

“No. 25”. Fiskebestiksæt af sølv og sterlingsølv. Bestående af 12 fiskeknive og 12 fiskegafler. Udført og stemplet hos Evald Nielsen. Vægt ca. 1205 g. (24)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

903478 5.500 DKK
891280 (Autobud) 5.000 DKK
903478 5.000 DKK
891280 (Autobud) 4.800 DKK
846622 4.600 DKK
891280 (Autobud) 4.400 DKK
846622 4.200 DKK
891280 4.000 DKK