2445/740
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958)
“No. 25”. Fiskebestiksæt af sølv og sterlingsølv. Bestående af 12 fiskeknive og 12 fiskegafler. Udført og stemplet hos Evald Nielsen. Vægt ca. 1205 g. (24)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
903478 | ||
891280 (Autobud) | ||
903478 | ||
891280 (Autobud) | ||
846622 | ||
891280 (Autobud) | ||
846622 | ||
891280 |