2119/243
Nyrokoko kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende ung dreng, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 38. B. 26. D. 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud