2005/​2017

Cartier

Herrearmbåndsur af forgyldt sølv. Model Tank, ref. 70396. Quartz værk. Gullig skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Eftermonteret lænke af 14kt. guld samt lås. Omkreds 21 cm. Urets diameter 23×23 mm. 1980'erne.

Urets vægt ca. 60 g. Gravering på låsen.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 29. januar 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK