2043/​732

Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)

Komposition. Sign. Ib Geertsen 1996. Serigrafi i farver. Lysmål 19×15. Uindrammet. Monteret i passepartout.

Original stand.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

750 kr.

750 kr.