1703/744
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
“Satellit”. Et par pendler med skærme af mat opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 27. Diam. 25. (2)
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene pendel med kanthak på top, den anden med minimale kanthak på top. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
23 bud