2440/805
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Et par vaser af lertøj dekoreret med hhv. sortbrun og rødbrun stribet dekor på lys base. Sign. HAK, stemplet hhv. Danmark og Denmark. H. hhv. 20,2 og 18,8. (2)
Mindre afslag på mundinger og fodrande.
Fra
i
Vurdering
997589 | ||
1118025 |