2440/807
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 3/2”. Pendel med fatningshus af messing og grønlakerede skærme. Udført og mærket hos Louis Poulsen. Diam. 28,5.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
941695 | ||
1111777 | ||
1165053 | ||
941695 |