2119/22
Ubekendt maler, 19. årh
Bjergparti med sø og slot i baggrunden. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 71×100. Uindrammet.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre afskalninger. Retoucheringer. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag