2425/​147

Samling satsuma fajance, dekoreret i farver og guld, bestående af et par vaser med figurer blandt drage og to fade med mytisk sceneri. Sen Meiji-tidlig Taisho, 20. årh. H. 22 cm. Diam. 25,5–29 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag