1804/762
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
“Satellit”. Et par pendler med skærme af mat opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 42. Diam. 40. (2)
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nogle kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
26 bud