12023/8
Poul Gernes (f. Frederiksberg 1925, d. 1996)
Teaterplakat fra Betty Nansen Teatret. Sign. i trykket Poul Gernes. Litografi i farver. 90×60. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud