2432/215
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Fra Birkerød. Et snelandskab med stynede popler. Sign. Harald Pryn 1924. Olie på lærred. 58×40.
Mindre reparation. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud