2039/521
Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
“Concert hall set II”, 1997. Sign. Sam Francis, 5/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag