2005/284
Manglebræt af grønmalet træ, prydet med karvesnit, initialer og årstal anno 1845, greb i form af hest. Samt rulle af træ. 19. årh. L. 64 og 60. (2)
Ormehuller. Fremstår med alders- og brugsslitage. Rulle med revner i træet og defekt læderstrop.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud