2439/869
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-4/4”. Fatningshus af forniklet metal. Stemplet Pat. Appl. Udført hos Louis Poulsen, 1926–1928.
Tidlig variant uden omløber.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og anløbninger. Indmad/fatning samt skruer til top mangler.
Vurdering
10 bud
1106678 | ||
900971 | ||
165774 (Autobud) | ||
900971 | ||
165774 | ||
1106678 (Autobud) | ||
165774 | ||
1106678 (Autobud) | ||
911247 | ||
1106678 |