1948/184
Firdelt kinesisk indskudsbord af sortlakeret og delvist forgyldt træ, med dekoration i form af traner. 19. årh.s slutning. H. 73. B. 59. D. 38. (4).
Brugs- og aldestregn. Pladerne har slået sig.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud