Foto endnu ikke klar
891/69
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Bøgen spejler sig i et åløb i skoven. Sign. P. Mønsted 1896. Olie på lærred. 77×123.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag