2103/409
Stor skænk af egetræ, fyldninger med udskæringer med bibelske scenerier flankeret af store udskårne figurer. Front med to skuffer herunder to låger bag hvilke hylder. Renaissanceform, 20. årh. H. 93. D. 79. L. 192.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag