2125/556
Robert Storm Petersen (f. Valby 1882, d. Frederiksberg 1949)
“Lærken synger og himlen er blaa...”. Sign. RSP. Dobbelt akvarel på papir monteret i en ramme. Bladstørrelse hver 31,5×24. (2)
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag