2116/36
Skulptur af udskåret træ, i form af Jomfru Maria med barnet. 17. årh. H. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Talrige udfyldte ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag