Paul René Gauguin (f. København 1911, d. Spanien 1976)
Komposition. Sign. Paul René Gauguin 1947, No 4/25. Litografi i farver. Lysmål 50×62.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Mindre folder samt enkelt revne øverst på papiret.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
17 bud