2016/218
Barokform snustobaksdåse af sølv, drevet med scenerier, udefinerbare stempler. 20. årh. Vægt 169 g. H. 3,5 cm L. 14,5 cm D. 5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag