2034/49
Alfred Broge (f. København 1870, d. Brønshøj 1955)
Interiør med en kvinde, der læser ved et åbent vindue. Sign. Alf. Broge. Olie på lærred. 57×45.
Få mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag