2314/​210

Søkikkert af messing og træ. Mrk. Dolland, London, Day and Night. 19. årh. L. samlet 53 cm. Med læder etui, L. 45,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. april 2023

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

650 DKK

21 bud

(Autobud) 650 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 125 DKK
120 DKK
(Autobud) 115 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK