12118/172
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Fire loftslamper/plafonder af messing, skærme af klart glas. Udført hos Lyfa/Orrefors. Diam 40. (4)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag