2149/16
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Jagtscene på den jyske hede med en jæger og en hund. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 31×33.
Lærredet er dubleret. Mindre afskalninger. Stifthuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag