2033/108
Barok figur af udskåret træ i form af en kvindetorso. 18. årh. H. 47.
Spor efter bemaling. Arm og næse mangler. Revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud