2440/​752

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Rektangulært sofabord af teak, opsat på let tilspidsende ben af eg med sprosser af jern. Udført hos Fredericia Stolefabrik. H. 52. L. 160. B. 60.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top ujævnt falmet.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?