2041/​778

Dansk design

Standerlampe af hvidlakeret metal og messing, monteret med skærm af hvid plast. 1950–60erne. H. 159.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nyere bemaling. Let skæv skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 6. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag